99,9% ciebie to pustka

Człowiek składa się z atomów. Podobnie jak wszystko we wszechświecie. Atomy zbudowane są z jąder (w skład którego wchodzą protony i neutrony) i elektronów. Jądra są w porównaniu do całego atomu 100 tysięcy razy mniejsze. Atomy to w zasadzie pusta przestrzeń. Człowiek zbudowany z atomów jest wiec również pusty. Jak bardzo pusty?

Naukowcy sądzą, że 99,9% ludzkiego ciała to pusta przestrzeń. Wszystko za sprawą atomów, które posiadają niezwykle małe jądra. Gdyby porównać je do orzecha ziemnego to cały atom byłby wielkości stadionu piłkarskiego.

Gdybyśmy pozbyli się całej wolnej przestrzeni z atomów to nasze ciała zmieściłyby się w skorupce po orzechu włoskim. Ciała wszystkich ludzi na Ziemi. W jednej skorupce!

Dlaczego zatem nie udaje nam się przenikać przez przedmioty skoro prawie w 100% jesteśmy puści w środku? W skrócie – wszystko za sprawą energii. Ta pustka tak naprawdę pusta nie jest. Przestrzeń tą wypełniają pola kwantowe i funkcje falowe. Elektrony należące do różnych obiektów odpychają się z kolei siłą elektromagnetyczną. To w głównej mierze te elementy mechaniki kwantowej odpowiedzialne są za to, że nie możemy przechodzić przez ściany lub inne przedmioty jak duchy.

Wszystkie atomy są puste. Twoje ciało jest puste, Twój dom jest pusty, Twoja planeta jest pusta, Twoja galaktyka jest pusta, Twój wszechświat jest pusty. Puste jest wszystko.

Człowiek jest pusty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *